Pszczoły, Matki Pszczele

Polscy pszczelarze, dążąc do intensyfikacji produkcji, wykorzystują różne rasy i odmiany pszczół. Jednak zalecane jako najlepsze do hodowli w naszych warunkach są trzy rasy: środkowoeuropejska, kaukaska i kraińska.

Pszczoła środkowoeuropejska – inaczej nazywana też pszczołą miodną właściwą. Jest dość duża, krępa, ma szeroki odwłok, a siedząc na kwiecie sprawia wrażenie przysadzistej. W porównaniu do innych ras ma krótszy języczek, skrzydła i obnóża. Zwykle jest ciemnobrązowa, po brzusznej stronie nieco jaśniejsza. 

Pszczoła kraińska – pszczoła klimatu kontynentalnego, która ukształtowała się w dość surowych warunkach przyrodniczych. Jest średniej wielkości, dość szczupła w porównaniu do środkowoeuropejskiej poprzedniczki. Ma też dłuższe zawieszenie obnóży. Ma szare i bardzo gęste owłosienie.

Pszczoła kaukaska – wywodzi się z dalekiego Kaukazu, jednak bardzo dobrze czuje się w naszych polskich warunkach. W porównaniu do dwóch opisanych ras, ta pszczoła jest zdecydowanie najmniejsza. Jej ciało jest szare lub ciemnoszare, natomiast owłosienie bardzo jasne.


Filtrowanie wyników

Anuluj
Wielkość słoika:
Mały słoik (do 0.5 kg) Mały słoik (do 0.5 kg)
Średni słoik (0.51kg do 1kg) Średni słoik (0.51kg do 1kg)
Duży słoik (powyżej 1kg) Duży słoik (powyżej 1kg)
Beczka Beczka
Filtruj wg:
Produkt ekologiczny Produkt ekologiczny
Produkt polski Produkt polski
Możliwość wysyłki Możliwość wysyłki
Możliwa płatność kartą Możliwa płatność kartą
Możliwość dostawy Możliwość dostawy
Sortuj: